BEBEK

Yeni doğan bebeğinizin ilk günleri, beslenmesi, uyku düzeni, aşıları, yeni doğan bakımı gibi pek çok pratik bilgiye makalelerimizden ulaşabilirsiniz. Bebeğinizin daha sağlıklı gelişimi için dikkat etmeniz gerekenler, bebeğinizi hastalıklardan koruma rehberi ve bebeğinizin ilk oyuncalarına gibi pek çok konuda aklınıza takılanlara cevap bulabilirsiniz.

 • Bebeğiniz İçin Ev Yapımı Mama Tarifleri BEBEK

  Bebeğiniz İçin Ev Yapımı Mama Tarifleri

  Beslenme, bebeğinizin gelişiminde sevgiden sonra en büyük rolü oynar. Bebeğiniz 6-8 aylık olduğunda kolları sıvayıp, mutfağınızda ev yapımı mama denemeleri yapabilirsiniz.

 • Bebeğinizin Bağışıklığını Masajla Güçlendirin BEBEK

  Bebeğinizin Bağışıklığını Masajla Güçlendirin

  Özellikle prematüre ve düşük ağırlıklıkta doğan bebeklere uygulanan masajın, bağışıklık sistemini güçlendirdiği, büyümeyi ve beslenmeyi doğrudan etkilediği bildirildi.

 • Bebek Bakımında Yapılan 20 Hata! BEBEK

  Bebek Bakımında Yapılan 20 Hata!

  Hayatımızın en değerli varlıklarını yetiştirirken yıllardır aynı hataların tuzağına düşüyoruz. Kilo iyidir deyip obeziteye zemin hazırlıyoruz, anne sütü dururken mama veriyoruz, gürleşsin diye saçlarını sıfıra vurduruyoruz.

 • Hoşgeldin Bebek BEBEK

  Hoşgeldin Bebek

  Heyecanlı bekleyiş sona erdi. Bebeğiniz artık kucağınızda. Şimdiye kadar bebek sağlığı hakkında belki çok şeyler okudunuz, öğrendiniz ancak şimdi yazılanların bir kenarda kaldığı, öğrenilenlerin unutulduğu işte o an.

 • Korku Bulaşıcıdır! BEBEK

  Korku Bulaşıcıdır!

  Korkunun çocuklar üzerindeki etkileri ve bundan kurtulmanın yolları hakkında Memorial Şişli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Leyla Alkaş bilgi verdi.

 • Bebeklerde Bağırsak Düğümlenmesine Dikkat BEBEK

  Bebeklerde Bağırsak Düğümlenmesine Dikkat

  Bebeğiniz ayaklarını karnına çekerek ağlıyor veya kusuyorsa bağırsak düğümlenmesi sorunu ile karşı karşıya olabilirsiniz.

 • Bebeğe İsim Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler BEBEK

  Bebeğe İsim Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Bebeğinize koyacağınız isim, onun karakterini yansıtacağından bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

 • Bebeğinizi Rotavirüsten Aşı İle Koruyun BEBEK

  Bebeğinizi Rotavirüsten Aşı İle Koruyun

  Dünyada yılda yaklaşık altı yüz bin çocuğun hayatını kaybetmesine sebep olan Rotavirüs, aşı ile önlenebiliyor.

 • Çocuğumun Doktorunu Nasıl Seçmeliyim? BEBEK

  Çocuğumun Doktorunu Nasıl Seçmeliyim?

  Bir aile için çocuk sahibi olmak ne kadar önemli ise doğumdan itibaren bebeğin sağlık takibini yapacak, ailenin güvendiği bir çocuk doktorunun olması da o derece önemlidir.

 • Bebeğiniz Emin Ellerde mi? BEBEK

  Bebeğiniz Emin Ellerde mi?

  Özellikle çalışan anne ve babalar için doğum sonrası en önemli kaygılardan biri, doğal olarak, bebeğe kimin bakacağı konusu…

1 / 41234

EN ÇOK OKUNANLAR