DOĞUM

Normal doğum, ağrısız doğum, sezaryen gibi doğum yöntemlerinden hangisi size göre? Doğum öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gerekenler, doğum öncesi ve sonrasında dair  ipuçları ve sağlıklı bir doğum süreci için size rehberlik edebilecek pek çok makaleyi burada bulabilirsiniz.

 • Doğum Çantası Nasıl Hazırlanmalı? DOĞUM

  Doğum Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

  Bebeğin dünyaya gelmesiyle tarifsiz duyguların yaşandığı bu özel anlarda herhangi bir eksiklik yaşamamanız için doğum çantası istesi hazırladık.

 • Bebeğinizi Anne Karnında Doğuma Hazırlayın DOĞUM

  Bebeğinizi Anne Karnında Doğuma Hazırlayın

  Bebeğin anne rahmine düştüğü andan itibaren; Klasik müziğin, bebekle konuşmanın, rahatlatıcı yoga egzersizlerinin, yüzmenin, İskandinav yürüyüşünün, dansın, özel yapılmış yastıkların, lezzetli besinlerin anne adayında ve doğmamış bebeğinde olumlu etkileri vardır.

 • Bebeğinizle İlk Günler DOĞUM

  Bebeğinizle İlk Günler

  Aileye katılan bu yeni bireyin her hareketi, her tepkisi, her çıkardığı ses anne baba için çoğunlukla neşe ve sevinç kaynağı olurken bazen de endişeye sebep olabilmektedir.

 • Erken Doğumun Önemli Bir Nedeni: İdrar Yolu Enfeksiyonları DOĞUM

  Erken Doğumun Önemli Bir Nedeni: İdrar Yolu Enfeksiyonları

  Erken doğuma neden olan birçok risk faktöründen biri de, kadınlarda sık görülen idrar yolu enfeksiyonları ve vajinal enfeksiyonlardır.

 • Ağrısız Bir Doğum İçin “Lamaze” Eğitimi DOĞUM

  Ağrısız Bir Doğum İçin “Lamaze” Eğitimi

  Gebelikte nefes alma tekniklerini öğreten ve son zamanlarda giderek yaygınlaşan Lamaze eğitimi (doğum ve doğuma hazırlık kursları) sayesinde anne adayları duygusal ve bedensel yönden normal doğuma sağlıklı bir şekilde hazırlanıyor.

 • Doğum Anı Yaklaşırken DOĞUM

  Doğum Anı Yaklaşırken

  Memorial Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Banu Göker Özdemir, doğum şekilleri ve bu konuda son kararı kimin vermesi gerektiği hakkında bilgi verdi.

 • Doğum Nasıl Olmalı? DOĞUM

  Doğum Nasıl Olmalı?

  Normal doğum ve sezaryen hangi durumlarda yapılır?

 • Normal Doğum mu Sezaryen mi? DOĞUM

  Normal Doğum mu Sezaryen mi?

  Normal doğum mu sezaryan mı diye karar vermek durumunda iseniz her iki doğum şekli hakkında bilgi edinerek sağlıklı bir karar verebilirsiniz.

 • Normal Doğumda Evreler DOĞUM

  Normal Doğumda Evreler

  Normal doğum aşamaları nelerdir ve nelerle karşılaşabilirsiniz.

 • Doğum Yöntemleri DOĞUM

  Doğum Yöntemleri

  Memorial Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Figen Taşer Güney, anne adaylarına ideal doğum yöntemleri hakkında bilgi verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR